Przejdź do treści
Strona główna » Wentylacja

Wentylacja

Zajmujemy się montażem, serwisem wszystkich wymienionych poniżej systemów.

Wentylacja naturalna (grawitacyjna) to rodzaj, w którym najważniejszy jest prawidłowy montaż kanałów wentylacyjnych. Reszta pracy należy do natury. Odbywa się to dzięki różnicy temperatur, która wywołuje ruch powietrza.

Wentylacja mechaniczna to układ rozbudowany przynajmniej o silnik elektryczny, który wymusza ruch powietrza. Bardziej rozbudowane układy składające się z centrali wentylacyjnych, w skład których wchodzą takie elementy jak wspomniane już silniki elektryczne, wymienniki, przepustnice, automatyka. Pozwalają na kontrolę nawiewanego strumienia powietrza.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – rekuperacja to rozwiązanie, które cieszy się co raz to większą popularnością. Zastosowanie wymiennika (wyróżniamy: krzyżowe, przeciwprądowe, obrotowe) pozwalającego odzyskiwać energię z wywiewanego powietrza, pozwala ogrzać świeże powietrze pobierane z zewnątrz budynku. Zastosowanie takiej centrali pozwala na poprawę jakości powietrza w budynku, a także jest rozwiązaniem ekologicznym i ekonomicznym, gdyż pozwala zaoszczędzić energię na ogrzewanie pomieszczeń innym źródłem ciepła. Sprawność takich urządzeń z najlepszymi wymiennikami może sięgać nawet 95%.