Przejdź do treści
Strona główna » Klimatyzacja

Klimatyzacja

Jednostka zewnętrzna klimatyzacjiZajmujemy się montażem, serwisem wszystkich wymienionych poniżej systemów.

Split to najpopularniejszy rodzaj klimatyzacji, Taki układ składa się z jednej jednostki zewnętrznej, która znajduje się na zewnątrz budynku oraz z jednej jednostki wewnętrznej. Możemy również wyróżnić kilka typów jednostek wewnętrznych: ścienne, podsufitowe, przypodłogowe, kasetonowe oraz kanałowe.

Multisplit to rodzaj bardzo podobny do split. Mamy tu do czynienia z takimi samymi rodzajami jednostek wewnętrznych. Podstawową i najważniejszą różnicą pomiędzy tymi układami jest to, że Multisplit składa się z jednej jednostki zewnętrznej oraz wielu jednostek w środku. Każda jednostka wewnętrzna jest połączona z agregatem swoją parą rur miedzianych oraz przewodem komunikacyjnym. Jest to idealny system w przypadku, gdy nie ma możliwości instalacji kilku agregatów na zewnątrz lub kiedy nie chcemy aby np. ściana budynku była wyposażona w kilka jednostek zewnętrznych. Zastosowanie takiego rodzaju pozwala na ustawienie zupełnie różnych temperatur na każdej jednostce wewnętrznej.

VRF to system idealnie sprawdzający się w dużych budynkach, np. biurowcach. Mamy tu do czynienia z jednej dużym agregatem i nawet kilkudziesięcioma jednostkami wewnętrznymi. W tym przypadku mamy jednak instalację łączoną za pomocą specjalnych trójników, tak aby do jednostki zewnętrznej nie trafiała nieskończona ilość rur miedzianych. Zastosowanie tzw. „ systemu trzy rurowego” oraz szeregu innych akcesoriów pozwala również na to, aby w tym samym czasie część osób korzystała z funkcji grzania, a część z opcji chłodzenia.